شما اینجا هستید

اعلام آمادگی امور منابع آب کلات برای توسعه صنعت گردشگری آبی

اعلام آمادگی امور منابع آب کلات برای توسعه صنعت گردشگری آبی

اعلام آمادگی امور منابع آب کلات برای توسعه صنعت گردشگری آبی

به گزارش وبسایت گردشگری آب به نقل از پاون، "مصطفی فرزانه" گفت: امور آب کلات تجهیزات و امکانات رفاهی در حاشیه سدها برای بازدیدکنندگان آماده کرده است و در صورت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آمادگی داریم تا در این زمینه همکاری لازم را انجام دهیم.
وی با اشاره به این که امور آب کلات در زمینه توسعه گردشگری آب و استفاده از تجهیزات آبی از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد، خاطرنشان کرد: مسیرهای منتهی به سدهای چهچهه و قره‌تیکان آماده‌سازی و از نظر رفاهی در سطح بسیار بالایی قرار دارد.
فرزانه در ادامه به توسعه گردشگری هوایی برای گردشگران از سد چالیدره طرقبه مشهد به کلات اشاره کرد و یادآور شد: طی برنامه‌ریزی مقرر شد که بخش خصوصی برای توسعه گردشگری هوایی و پروازی ورود کند که متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا این پروژه به حالت نیمه تعطیل درآمد و عملیاتی نشد که امیدواریم با مساعد شدن شرایط در این خصوص اقدامات لازم انجام شود.
مدیر امور منابع آب کلات تصریح کرد: توجه به ورزش و توسعه اماکن ورزشی یکی دیگر از برنامه‌های امور آب کلات است به همین منظور مذاکراتی با رییس هیئت قایقرانی استان صورت گرفته است تا سدهای چهچهه و قره تیکان را برا ی برنامه‌های تفریحی و تمرین تیم‌های قایقرانی آماده‌سازی و تجهیز کنیم که در صورت تایید و نهایی شدن مذاکرات فرصتی برای جذب ورزشکاران و گردشگران فراهم می‌آورد. همچنین مسیر دوچرخه سواری از شهرستان مشهد به سمت سدهای کلات در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه گردشگری آب یک منبع حیاتی برای بسیاری از مقصدهای گردشگری است، یادآور شد: گردشگری آب، راهبردی برای توسعه پایدار شهرستان کلات است.​