شما اینجا هستید

تاثیرات کرونا بر صنعت گردشگری

تاثیرات کرونا بر صنعت گردشگری

تاثیرات کرونا بر صنعت گردشگری

هر آنچه که باید درباره ویروس کرونا و تاثیر آن بر روی صنعت گردشگری بدانید

در این مطلب به بررسی تاثیرات ویروس کرونا بر صنعت گردشگری و هر آنچه که باید درباره ویروس کرونا بدانید پرداخته شده است.

ویروس کرونا چه تاثیری بر روی اقتصاد صنعت گردشگری داشته است؟

طبق بررسی‌های شورای جهانی سفر و گردشگری با شیوع ویروس کرونا، بیش از ۷۵ میلیون شغل در صنعت توریسم و گردشگری در معرض خطر هستند. تحقیقات نشان می‌دهند که از دست دادن تولید ناخالص داخلی در بخش سفر و گردشگری ۲٫۱ تریلیون دلار بر اقتصاد جهان زیان وارد کرده است.

 

آیا سفر در شرایط کنونی ایمن است؟

وقتی پای سفرهای بین المللی به میان می‌آید، شرایط به سرعت تغییر می‌کند. با این حال، بسیاری از دولت‌ها در سراسر جهان مردم خود را از سفر به خصوص سفرهای بین المللی منع می‌کنند.

به عنوان مثال وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا، با انتشار توصیه نامه بهداشتی جهانی شهرواندن این کشور را از تمامی سفرهای بین المللی منع می‌کند.

 

کدام کشورها به دلیل شیوع ویروس کرونا محدودیت سفر ایجاد کرده‌اند؟

وب سایت انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا)، به طور منظم لیست کشورها و مناطقی را که به دلیل شیوع ویروس کرونا برای سفرها محدودیت ایجاد کرده‌اند را منتشر و به روزرسانی می‌کند. بسیاری از این محدودیت‌ها شامل: عدم اجازه ورود به غیر شهروندان، خود قرنطینگی به مدت ۱۴ روز، قرنطینه به محض ورود و صدور گواهینامه پزشکی برای مسافران است تا نشان دهد که آن‌ها عاری از هرگونه نشانه‌های بیماری و قادر به سفر کردن هستند.

 

کجا می‌توانیم اطلاعاتی در رابطه با ایرلاین‌ها و فرودگاه‌هایی که تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته‌اند به دست بیاوریم؟

وب سایت Airport-technology که اخبار ایرلاین‌ها و فرودگاه‌ها در سراسر جهان را منتشر می‌کند، اطلاعات به روزی از ایرلاین‌هایی که تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته‌اند و تمهیداتی که فرودگاه‌ها برای جلوگیری از انتشار این ویروس تدارک می‌بینند را منتشر می‌کند.

کدام پروازها پس از شیوع ویروس کرونا کنسل شده‌اند؟

شیوع ویروس کرونا در جهان باعث شده است تا بسیاری از مردم از سفرهای بین المللی اجتناب کنند، در نتیجه بسیاری از پروازها در سراسر جهان کنسل شده‌اند.

در وب سایت Independent می‌توانید لیست تمام ایرلاین‌هایی را که پروازهای خود را اثر شیوع کرونا کنسل و یا مسیرهای پروازی خود را کاهش داده‌اند را بیابید. به علاوه در وب سایت Forbes می‌توانید لیستی کامل از تمامی ایرلاین‌های مهمی را که ویروس کرونا قوانین استردادی و تغییر بلیط آن‌ها را تغییر داده است را داشته باشید.

برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد قوانین صدور مجدد بلیط، استرداد و یا قوانین کنسلی، می‌توانید به وب سایت یاتا مراجعه کنید.

با انتشار ویروس کرونا چه اتفاقی برای رزرو هتل خواهد افتاد؟

وب سایت Forbes لیستی از هتل‌های زنجیره‌ای مهم در سراسر جهان همراه با جزئیات آن‌ها و اینکه ویروس کرونا چه تاثیری بر روی آن‌ها داشته است و قوانین تغییر و کنسلی هتل ارائه می‌دهد.

علاوه بر این لیست می‌توانید توصیه‌های عمومی برای تغییر رزرو هتل را در وب سایت TravelPerk دنبال کنید.

Airbnb نیز دیگر وب سایتی است که در آن می‌توانید به تمام اخبار درباره تاثیرات ویروس کرونا بر هتلداری از جمله: قوانین کنسلی، توصیه‌هایی به میزبانان هتل‌ها برای ایمن نگه داشتن اقامتگاه‌های خود و راهنمایی‌هایی برای اینکه چطور به کسانی که در این مورد سوالی دارند پاسخ داده شود، ارائه می‌دهد.

چطور می‌توانیم هنگام سفر از خودمان در برابر ویروس کرونا محافظت کنیم؟

لیستی که سازمان بهداشت جهانی برای ایمن ماندن در برابر ویروس کرونا منتشر می‌کند، و شامل بهترین توصیه‌ها در این زمینه از جمله شستن مرتب دست‌ها با صابون و آب گرم و ضدعفونی آن با محلول‌های ضدعفونی کننده الکلی، اجتناب از تماس دست‌ها با چشم‌ها، بینی و دهان، رعایت فاصله اجتماعی با افراد دیگر و … را می توانید در این وب سایت مشاهده کنید.

آیا هنگام پرواز باید از ماسک استفاده کنیم؟

سازمان بهداشت جهانی دستورالعمل‌های مشخصی در رابطه با استفاده از ماسک در پی شیوع ویروس کرونا ارائه می‌دهد و بیان می‌کند که استفاده از ماسک در زمان‌هایی که:

  • از شخصی مبتلا به بیماری کرونا مراقبت می‌کنید.
  • اگر بیمار هستید و یا نشانه‌هایی از بیماری را دارید.

ضروری است.

با این حال استفاده همگانی از ماسک که در بسیاری از کشورهای آسیایی دیده می‌شود، می‌تواند به عنوان نشانه‌ای رفتاری برای بهبود سلامت فردی و رعایت فاصله اجتماعی، عمل کند.

با انتشار ویروس کرونا چه اتفاقی برای برگزاری بازی‌ها و سرگرمی‌های ورزشی خواهد افتاد؟

از آنجاییکه ویروس کرونا در سطح جهانی گسترش پیدا کرده، به همین دلیل تاثیر شگرفی در ورزش و سرگرمی داشته است. برای مثال بازی های المپیک ۲۰۲۰ در توکیو و بازی‌های پارالمپیک اروپا ۲۰۲۰، هر دو تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاده‌اند.

برای اطلاع از کنسلی وقایع ورزشی و فرهنگی می‌توانید به وب سایت نیویورک تایمز مراجعه کنید.

با انتشار ویروس کرونا کدام موزه‌ها بسته شده اند؟

وب سایت Art Newspaper اخباری به روز از مراکزی فرهنگی که با اپیدمی ویروس کرونا موقتا درهای خود را به روی بازدیدکنندگان بسته اند، منتشر می‌کند.