شما اینجا هستید

14 باب تصفیه‌خانه فاضلاب در استان تهران طراحی شده است

پرورش در آیین افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا:

14 باب تصفیه‌خانه فاضلاب در استان تهران طراحی شده است

مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: در حال حاضر 14 باب (مدول) تصفیه‌خانه فاضلاب در استان تهران طراحی شده است.

به گزارش خانه آب ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمد پرورش در آیین افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا با حضور وزیر نیرو افزود: 596 میلیون دلار اعتبار این تصفیه‌خانه‌ها از سوی دولت و 1400 میلیون دلار نیز با مدل‌های مالی متنوعی که آبفای استان تهران طراحی کرده است، تامین خواهد شد.
پرورش گفت: پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا بخشی از طرح‌های آبفای استان تهران در چارچوب اقتصاد مقاومتی است.
او افزود: مرحله اول این طرح شامل ۶۰ کیلومتر شبکه جمع‌‌آوری با لوله‌های پلی‌اتلین دوجداره در قطرهای ۱۰۰۰و۱۲۰۰ میلی‌متر، نزدیک به ۱۵۰۰ رشته انشعاب، شش کیلومتر خط انتقال و یک فاز تصفیه‌خانه فاضلاب به ظرفیت 11 هزار و ۱۴۵ متر مکعب در شبانه‌روز است که برای ایجاد تاسیسات فاز اول طرح، اعتباری بیش از ۸۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی، مسکن مهر و منابع داخلی دستگاه اجرایی هزینه شده است.
پرورش گفت: مرحله دوم طرح شامل شبکه جمع‌آ‌وری شهر به طول ۸۰ کیلومتر است که این فاز مجموعا ظرفیت این تصفیه‌خانه را به ۲۶ هزارمتر مکعب در شبانه روز خواهد رساند.
او با بیان این‌که آبفای استان تهران 10 تصفیه‌خانه در طول عمر دولت یازدهم به بهره‌برداری رسانده است گفت:  
یکی از فعالیت‌های درخشان این شرکت در منطقه جنوب شرقی استان تهران رسانن آب سد ماملو به سه شهر قرچک، ورامین و پاکدشت بوده است که در حال حاضر بحث فاضلاب پیشوا نیز به این خدمات افزوده شده است.
پرورش تاکید کرد: شهر پیشوا با توجه به واحدهای پشمار مسکن مهر نیازمند احداث شبکه و تصفیه‌خانه فاضلاب بود.

 

منبع

برچسب ها: 
اشتراک در: