شما اینجا هستید

میدانی: برق آبی‌ها غریق نجات خاموشی کشور شدند

میدانی: برق آبی‌ها غریق نجات خاموشی کشور شدند

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: سال گذشته با فعالیت نیروگاه‌های برق آبی ۸۹۰۰ مگاوات تامین برق صورت گرفت که امسال نیز این نیروگاه‌ها آماده کمک رسانی بیشتر در حوزه تامین برق کشور هستند

به گزارش خانه آب ایران ، رحیم میدانی در مصاحبه ای با بیان این که سال گذشته میزان مصرف برق در پیک به ۵۲ مگاوات رسید، اظهار کرد: اگر کمک نیروگاه‌های برق آبی نبود احتمال خاموشی در کشور وجود داشت.

وی با اشاره به مزیت نیروگاه‌های برق آبی در قیاس با سایر نیروگاه‌ها، عنوان کرد: این نیروگاه‌ها خیلی زود وارد مدار می‌شوند، یعنی ورود و خروج انرژی در این نیروگاه‌ها خیلی راحت صورت می‌پذیرد و این در شرایطی است که سایر نیروگاه‌ها این حسن را ندارند.

به گفته معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، در سال ۱۳۹۵، از ۱۱ نیروگاه برق آبی جدید با ظرفیت ۱۷۹۸ مگاوات بهره برداری شد که متوسط تولید انرژی سالیانه این واحدها ۱۴۲۸ گیگاوات ساعت است.

میدانی با اشاره به مقایسه روند تولید انرژی برق آبی در سال‌های مختلف، اظهار کرد: در تابستان سال ۱۳۹۵ رکورد بیشترین ظرفیت نیروگاه‌های برق آبی در دست بهره برداری به میزان ۸۸۳۷ مگاوات ثبت شد.

وی همچنین در خصوص وضعیت نیروگاه برق آبی در دست احداث، گفت: طرح سد و نیروگاه بختیاری با ظرفیت ۷۵۰ مگاوات، طرح سد و نیروگاه خرسان ۳ با ظرفیت ۴۱۰ مگاوات، طرح سد و نیروگاه چمشیر با ظرفیت ۱۷۶ مگاوات و همچنین چهار نیروگاه‌ کوچک در دست بهره‌برداری است.

منبع

اشتراک در: