شما اینجا هستید

جانباز: تامین آب مورد نیاز تمامی مشترکان در فصل تابستان

جانباز: تامین آب مورد نیاز تمامی مشترکان در فصل تابستان

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: وزارت نیرو هیچ برنامه ای برای جیره بندی در خوزستان ندارد و با طرح‌های اجرا شده در این استان، آب شرب تمامی مشترکان خوزستانی تامین می‌شود.

به گزارش خانه آب ایران، حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان این مطلب تاکید کرد: هیچ‌گونه سهمیه بندی پیش بینی شده و یا از قبل برنامه ریزی شده برای استان خوزستان وجود ندارد و آب مورد نیاز تمامی مشترکان خوزستانی در تابستان تأمین می‌شود.

وی با اشاره به خبر کذب منتشر شده به نقل از استاندار خوزستان مبنی بر اجرای سهمیه بندی آب برای خوزستان و تکذیب این خبر توسط استاندار، افزود: با توجه به افزایش دما در بیشتر نقاط خوزستان و شهر اهواز، مصرف آب در این استان بسیار بالا است و وزارت نیرو در استان خوزستان طرح‌های متعددی را برای تامین آب شرب اجرا کرده یا در حال اجرا دارد، بر همین اساس تلاش کرده‌ایم با برنامه ریزی‌ها و اقدامات لازم، آب شرب مورد نیاز به‌ویژه در تابستان جاری تأمین شود.

جانباز با اشاره به اینکه با افزایش دما و افزایش مصرف برق ممکن است نوسانات برقی در استان ایجاد شود و این یک امر طبیعی است، افزود: برای جلوگیری از هرگونه مشکل احتمالی، تصفیه‌خانه‌های خوزستان به مولدهای اضطراری تجهیز شده است که در مواقع ضروری وارد مدار می‌شوند و مردم با مشکل قطعی آب مواجه نشوند.

وی سپس به مصوبه دولت در خصوص طرح‌های بلند مدت و کوتاه مدت استان خوزستان که چندی پیش ارائه و به صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفت اشاره کرد و افزود: برنامه وزارت نیرو در طرح‌های بلند مدت به این صورت است که تمامی شهرهای استان خوزستان به منابع آب پایدار وصل شوند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور ادامه داد: این پروژه در قالب سه طرح بزرگ آبرسانی قدیر، آبرسانی شمال شرق، آبرسانی جنوب شرق است که مستندات آن به سازمان برنامه و بودجه ارائه شده تا این طرح‌ها به موازات هم اجرایی شوند و مناطقی که در حاشیه رودخانه‌ها هستند، تصفیه خانه‌ها در این مناطق وارد مدار هستند.

وی با اشاره به اینکه گرمای امسال بی سابقه است ولی وزارت نیرو تلاش می‌کند تا توزیع مناسب آب در تمام استان انجام شود، تصریح کرد: در طرح‌های تامین آب بخش‌هایی از حاشیه شهر اهواز که دارای انشعاب‌های غیر مجاز هستند نیز مورد سرویس دهی قرار می‌گیرند تا مردم در این گرمای شدید دچار مشکل نشوند.

جانباز افزود: با توجه به طول زیاد شبکه توزیع آب، گاهی اوقات ممکن است حوادث و اتفاقات روزانه باعث قطعی‌های موقت که جزو خصوصیات هر شبکه ای است ایجاد می‌شود که سریعاً مورد ترمیم قرار می‌گیرد.

 

منبع