شما اینجا هستید

میزان بارندگی‌ها بیشتر از حجم مخازن سدها نخواهد بود

معاون آب و آبفای وزیر نیرو:

میزان بارندگی‌ها بیشتر از حجم مخازن سدها نخواهد بود

خواندن 5 دقیقه
معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: فقط با سدها می‌توانیم سیلاب را مدیریت کنیم.

به‌گزارش خانه آب ایران و به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "قاسم تقی‌زاده خامسی" در حاشیه نمایشگاه رونق تولید با بیان اینکه میانگین بارندگی‌ها نسبت به سال گذشته با کاهش ۱۱ درصدی مواجه بوده است، گفت: این میزان از مهر ماه امسال نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته با کاهش روبه‌رو بوده که عمده این کاهش‌ها بیشتر در استان‌های پربارش کشور از جمله آذربایجان غربی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان اتفاق افتاده است.
وی ادامه داد: ورودی سدها هم با کاهش مواجه بوده چرا که بخش عمده‌ای از بارندگی‌های اخیر در قالب برف بوده، بنابراین باید مدتی بگذرد تا بر‌ف‌ها آب شوند تا بتوان بهتر تخمین زد، اما از امروز و فردا بارندگی‌های وسیعی در همین استان‌هایی که با کاهش نسبت به سال قبل روبه‌رو بوده‌اند، خواهیم داشت.
تقی‌زاده خامسی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که بارش‌ها به‌صورت نقطه‌ای در محدوده رودخانه کشکان و اطراف سد رخ دهد و برای مهار روان‌آب‌ها در استان خوزستان نیز حدود ۵۰‌درصد سدهای استان را خالی نگه داشته‌ایم.
معاون آب و آبفای وزیر نیرو اظهار کرد: در استان لرستان هم به تمامی دستگاه‌ها و مردم اعلام کرده‌ایم که شاهد وقوع سیل خواهیم بود و با هماهنگی وزارت ارتباطات هم پیامک‌هایی برای مردم ارسال شد تا مبادا در مسیر سیلاب قرار گیرند.
او در پایان با بیان اینکه آمادگی ما نسبت به سال گذشته بیشتر شده است، گفت: فقط با سدها می‌توانیم سیلاب را مدیریت کرده و در مخازن نگهداری کنیم و برابر پیش‌بینی‌های وزارت نیرو میزان بارندگی‌ها بیشتر از حجم مخازن سدها نخواهد بود.

 

منبع خبر

اشتراک در: