شما اینجا هستید

اجرای ۱۱ سد لاستیکی در کشور برای حفظ محیط‌زیست

وزیر نیرو:

اجرای ۱۱ سد لاستیکی در کشور برای حفظ محیط‌زیست

خواندن 3 دقیقه
وزیر نیرو از اجرای ۱۱ سد لاستیکی در جهت حفظ محیط زیست بویژه در استان‌های شمالی کشور خبر داد.

به‌گزارش خانه آب ایران و به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در حاشیه مراسم افتتاح سد گالشکلام که چهارمین سد لاستیکی استان گیلان است، اظهار داشت: سد لاسیتکی همان سد سبز است، یعنی سدی که فقط برکت و منفعت دارد و از آثار آن، مردم و محیط‌زیست بهره‌مند شده و با هزینه کم و تخریب ناچیز استفاده‌های فراوانی دارد.
وزیر نیرو ادامه داد: این سد با استفاده از جریان پایه رودخانه، علاوه بر اینکه از بروز سیلاب‌ها جلوگیری و آب شیرین و شور را از هم تفکیک می‌کند، با ایجاد فرصت‌های شغلی، دو هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی اطراف خود را با آب مطمئن و تنظیم شده آبیاری کرده و سازه آن برای پرورش ماهی و میگو مفید است.
وی گفت: امیدواریم هر ۱۱ پروژه سد لاستیکی که در دست اجراست هر چه زودتر به بهره برداری برسد و در زمان معقولی مشکل تامین آب مطمئن برای حفظ سرسبزی استان‌های شمالی را به نتیجه برسانیم.
اردکانیان اظهار داشت: علاوه بر اینکه حجم قابل توجهی از آب را در این استان به دلیل نبود مخزن مورد نیاز، از دست می‌دهیم نیازهای آب این استان را از مناطق دوردست و جلوی چشم استان‌هایی که بارش به مراتب کمتر از گیلان دارند عبور می‌دهیم تا حقابه‌های این منطقه تامین شود.
وزیر نیرو گفت: امید است با همکاری نزدیک نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی، بتوانبم هر چه زودتر طرح‌هایی نظیر این را به بهره‌برداری برسانیم.

 

منبع خبر