شما اینجا هستید

تولید پهپادهای مورد نیاز سازمان زمین‌شناسی در دانشگاه شریف

تولید پهپادهای مورد نیاز سازمان زمین‌شناسی در دانشگاه شریف

خواندن 3 دقیقه
معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه صنعتی شریف با تاکید بر این که همکاری این دانشگاه با سازمان زمین‌شناسی محدود به تولید پهپادها نمی‌شود، گفت:‌ ما در زمینه ساخت تجهیزات و پردازش اطلاعات با این سازمان همکاری خواهیم داشت.

به‌گزارش خانه آب ایران، دکتر محمدرضا موحدی امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه سازمان زمین‌شناسی با دانشگاه صنعتی شریف با تاکید بر اینکه این دانشگاه مفتخر است که بتواند در حوزه‌های فناوری به کمک سازمان‌های صنعتی کشور بیاید، اظهار کرد:‌ ما تلاش داریم در کنار خدمات آموزشی و پژوهشی بتوانیم به عنصر اثر گذاری، رنگ بیشتری دهیم و در شرایط خاصی که کشور قرار دارد و شرایط تحریم بر آن حاکم است، از این تهدیدها به عنوان فرصت استفاده کند.
وی با اشاره به خدمات دانشگاه‌های بزرگ کشور در حوزه‌های صنعتی و رفع چالش‌ها، خاطر نشان کرد: دانشگاه شریف با دارا بودن جوانان با استعداد تلاش دارد تا از این استعدادها در راستای حل مشکلات کشور بهره ببرد و معضلات تکنولوژی کشور را مرتفع کند.
موحدی، امضای تفاهم‌نامه همکاری با سازمان زمین‌شناسی را یکی از زمینه‌های همکاری و رفع چالش‌های کشور نام برد و ابراز امیدورای کرد که این همکاری بنیان پایداری برای رفع نیازهای کشور باشد.
معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه شریف با تاکید بر این‌که همکاری با سازمان زمین‌شناسی محدود به کاربردی کردن پهپادها در حوزه‌ ژئوفیزیک هوایی نخواهد بود، ادامه داد:‌ علاو بر آن، این دانشگاه در حوزه‌های ساخت تجهیزات، سنسورها و پردازش اطلاعات توانمندی‌هایی دارد که با سازمان زمین‌شناسی همکاری خواهد داشت.
وی ابراز امیدواری کرد که این همکاری گام بزرگی در جهت حل مشکلات کشور باشد

 

منبع خبر

برچسب ها: