شما اینجا هستید

هر ۴۵ روز یک تصفیه‌خانه فاضلاب به بهره‌برداری می‌رسد

وزیر نیرو:

هر ۴۵ روز یک تصفیه‌خانه فاضلاب به بهره‌برداری می‌رسد

خواندن 5 دقیقه
رضا اردکانیان اظهار داشت: در ۴۰ سال گذشته ۲۲۸ طرح تصفیه خانه فاضلاب در سطح کشور مورد بهره‌بردای قرار گرفته است.

به‌گزارش خانه آب ایران، وی با بیان اینکه بهره‌برداری از این تصفیه‌خانه‌ها برغم همه محدودیت‌ها، تحریم‌های تحمیل شده و بروز وقایع طبیعی صورت گرفته است تاکید کرد: در دوره پهلوی دوم با عمر حدود ۳۷ سال آن که منابع نفتی سرشار و هیچ محدودیتی برای فروش آن وجود نداشت از طرفی دسترسی به منابع و فناوری در دنیا نیز محدود نبود اما شمار تصفیه‌خانه‌های موجود در کشور به اندازه انگشتان یک دست نمی رسید و کمتر از چهار مورد بود.
اردکانیان تصریح کرد: موضوع جمع‌آوری فاضلاب و تصفیه آن تنها یک موضوع در راستای بهبود وضعیت بهداشت عمومی نیست بلکه به لحاظ تاثیر این صنعت در حوزه کمک به حفاظت محیط‌زیست و منابع زیرزمینی آب سالم و جلوگیری از نفوذ فاضلاب به منابع زیرزمینی یک منبع مطمئن آبی نیز محسوب می‌شود.
وزیر نیرو تاکید کرد: امروز بسیاری از درخواست‌ها بویژه در حوزه تخصیص آب صنعتی در کشورمان به سمت فاضلاب‌های تصفیه شده به عنوان یک منبع آبی پایدار رفته است.
اردکانیان با تاکید بر اینکه رویکرد دولت و وزارت نیرو برای استفاده و توجه به تصفیه‌خانه‌های فاضلاب یک نگاه چند وجهی است، گفت: امروز این صنعت به عنوان یکی از شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی کشور بشمار می رود.
وزیر نیرو تصریح کرد: امروزه دولت با تمامی محدودیت‌ها، تحمیل‌ها و تحریم‌ها و فشارهای سخت اقتصادی در کنار مردم و برای خدمت‌رسانی و رضایت شهروندان با تمامی توان درمیدان است و بدون شک امیدوار به عبور از گردنه‌های سخت تحریم‌ها و فشارهای مقطعی است.
اردکانیان بر آمادگی کامل وزارت نیرو و سایر دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران در کشور و استان‌های مختلف برای مقابله با حوادث پیش‌بینی نشده در سال زراعی جاری و احتمال وقوع بارش‌های سیل‌آسا نیز تاکید کرد و گفت: کشور ظرف سال‌های گذشته یکی از سخت‌ترین دوران‌های خشکسالی در حدود ۵۰ سال اخیر و همچنینی یکی از سخت‌ترین ترسالی‌ها را در بیش از این مدت تجربه و مدیریت کرد.

منبع خبر