شما اینجا هستید

اجرای طرح کاداستر اراضی ملی به طور جدی در دستور کار قرار دارد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران:

اجرای طرح کاداستر اراضی ملی به طور جدی در دستور کار قرار دارد

خواندن 3 دقیقه
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: اجرای طرح کاداستر اراضی ملی یکی از سیاست‌های راهبردی مجموعه منابع‌طبیعی است که امسال و به طور جد در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

به‌گزارش خانه آب ایران و به‌نقل از خبرنگار مهر، احمد طاهری صبح دوشنبه در چهاردهمین جلسه ستاد هماهنگی اجرای پروژه‌های آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی طی سخنانی با اشاره به اینکه اقدامات خوب و موثری که در حوضه‌های آبخیز استان تهران با نگاه جامع‌نگری انجام شده است اظهار داشت: لازم است اثربخشی این اقدامات اطلاع رسانی و به اطلاع عموم رسانده شود.
طاهری گفت: اقدامات آبخیزداری و آبخوان‌داری به عنوان اقداماتی زیربنایی و با هدف حفاظت آب و خاک در بسیاری از نقاط استان تهران به مرحله اجرا درآمده که با اجرای این اقدامات علاوه بر کنترل سیل و رسوب، شاهد تقویت سفره‌های آب‌زیرزمینی و بهبود پوشش گیاهی خواهیم بود.
وی یادآور شد: تاکنون اقدامات اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی خوبی با همکاری رسانه‌ها صورت پذیرفته اما با توجه به گستردگی فعالیت‌های آبخیزدرای و کارکردهای این اقدامات، لازم است اثربخشی این فعالیت‌ها با همکاری و همیاری رسانه‌های مختلف گروهی بویژه رسانه ملی در اختیار آحاد جامعه قرار گیرد.
این مسئول منابع‌طبیعی استان تهران با اشاره به اینکه امسال ۱۹ پروژه آبخیزداری در ۶ شهرستان استان تهران با اعتباری بالغ بر ۲۸۰ میلیارد ریال و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرا می شود اظهار داشت: خوشبختانه سال گذشته نیز اقدامات موثری در برخی از حوضه‌های آبخیز استان تهران اجرا شد که در پی بارندگی‌های ابتدای سال جدید این اقدامات توانست علاوه بر کنترل سیل از بروز بسیاری از خسارت‌های احتمالی جلوگیری کند.
طاهری تأکید کرد: اجرای طرح کاداستر اراضی ملی یکی از سیاست‌های راهبردی مجموعه منابع‌طبیعی است که امسال و به طور جد در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

 

منبع خبر

اشتراک در: