شما اینجا هستید

کارشناسان جوان ایرانی برنده جایزه بین‌المللی صرفه‌جویی آب کشاورزی شدند

برای سومین سال متوالی؛

کارشناسان جوان ایرانی برنده جایزه بین‌المللی صرفه‌جویی آب کشاورزی شدند

خواندن 3 دقیقه
جایزه بین‌المللی صرفه‌جویی آب کشاورزی در بخش ایده‌های کارشناسان جوان برای سال 2019، به آقایان محمد بی‌ جن‌ خان، علی مهدوی مزده، هادی رمضانی اعتدالی و خانم‌ها فاطمه طیبی و نرگس مهری برای طرح «کاربرد شیر کنترل دبی برای صرفه‌جویی در مصرف آب» تعلق گرفت.

به‌گزارش خانه آب ایران و به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، قرار است لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰۰۰ دلار در مراسم ویژه‌ای که از 10 تا 16 شهریور سال جاری در حاشیه هفتادمین اجلاس سالانه کمیسیون بین‌المللی آبیاری و سومین شورای جهانی آبیاری در اندونزی برگزار می‌شود، به تیم برنده اهدا شود.
این گزارش حاکی است، کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی هر ساله اقدام به برگزاری مسابقه بین‌المللی صرفه‌جویی آب در کشاورزی با هدف انتخاب برترین طرح‌ها یا اقدامات اجرایی و مدیریتی در زمینه کاهش برداشت آب برای مصارف کشاورزی در چهار محور «فناوری صرفه‌جویی آب»، «مدیریت در صرفه‌جویی آب»، «ایده‌های کارشناسان جوان در صرفه جویی آب» و «اقدامات اجرایی کشاورزان پیشرو» می‌نماید.
بنا بر این گزارش، همانند سال­‌های گذشته از ایران نیز چهار طرح، در هر یک از محورهای فوق برای شرکت در مسابقه جایزه بین‌المللی صرفه‌جویی آب کشاورزی به دبیرخانه کمیسیون بین‌المللی ارسال شده بود که طرح ایده‌های کارشناسان جوان در صرفه‌جویی آب از ایران حایز بیشترین امتیاز از سوی داوران بین‌المللی شده است.
لازم به ذکر است کارشناسان جوان ایرانی در سال‌های 2017 و 2018 نیز موفق به دریافت جایزه مسابقه صرفه‌جویی آب کشاورزی شده بودند.

 

منبع خبر

اشتراک در: