شما اینجا هستید

برگزاری نخستين جلسه کارگروه ساماندهی کمی و کيفی کارون بزرگ

برگزاری نخستين جلسه کارگروه ساماندهی کمی و کيفی کارون بزرگ

خواندن 2 دقیقه
وزير نيرو در نخستين جلسه کارگروه ساماندهي کمي و کيفي کارون بزرگ، اصالت‌بخشی به سازوکار همکاري در بخش آب را وظيفه ستاد وزارت نيرو دانست و بر ضرورت فعال‌سازي همکاري بين‌بخشي و هماهنگي سياست‌هاي آب تاکيد کرد.

به‌گزارش خانه آب ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در نخستين جلسه کارگروه ساماندهي کمي و کيفي کارون بزرگ که با حضور استانداران خوزستان، لرستان و چهارمحال و بختياري در وزارت نيرو برگزار شد، بر ضرورت فعال‌سازي همکاري بين‌بخشي و هماهنگي سياست‌هاي آب تاکيد کرد و گفت: اين کارگروه در ذيل شوراي عالي آب و با هدف مديريت حوضه آبريز، به‌صورت بين‌بخشي ايجاد شده است.
وی از استانداران و ساير مديران اين حوضه آبريز خواست براي موفقيت اين کارگروه با يک نگرش بلندمدت در راستای منافع کشور همکاري کنند.
در ادامه، "صديقه ترابي" مديرکل دفتر برنامه‌ريزي کلان آب و آبفای وزارت نیرو نیز با تشريح نظامنامه مذکور، چشم‌انداز، اهداف، اصول، ساختار و شرح وظايف کارگروه را ارايه کرد.
همچنین، "بهزاد پارسا" مدير حوضه آبريز کارون بزرگ در شرکت مديريت منابع آب ايران به تشريح وضعيت کمي و کيفي رودخانه کارون پرداخت و گفت: اين حوضه 16 درصد منابع آب تجديدپذير کشور را دارا بوده و 77 درصد انرژی برق‌آبي کشور در آن توليد مي‌شود.
در این نشست، اولويت‌هاي کاري دبيرخانه کارگروه تشريح شد و حاضران پيشنهادهای خود را براي بهبود اين فعاليت‌ها بيان کردند.

 

منبع خبر

اشتراک در: