شما اینجا هستید

دریاچه ارومیه به میزان ۲٫۴ میلیارد مترمکعب از آب سدها تغذیه شد

دریاچه ارومیه به میزان ۲٫۴ میلیارد مترمکعب از آب سدها تغذیه شد

خواندن ۲ دقیقه
آب سدهای استان آذربایجان غربی به میزان حدود دو میلیارد و ۴۶۲ میلیون مترمکعب از ابتدای سال آبی جاری به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شده است.

حدود دو میلیارد و ۴۶۲ میلیون مترمکعب آب سدهای استان آذربایجان غربی از ابتدای سال آبی جاری به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شده و در پی بارندگی‌های مناسب امسال حدود یک میلیارد و ۸۵۹ میلیون مترمکعب از این رقم تنها از ابتدای فروردین‌ماه تاکنون به سمت دریاچه رهاسازی شده است.

«کیومرث دانشجو» مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه بارندگی‌های حوضه آبریز دریاچه ارومیه از ابتدای سال آبی جاری تاکنون به بیش از ۵۱۹ میلیمتر رسیده است، گفت:

میزان بارش‌های این حوضه نسبت به سال آبی گذشته ۲۶ درصد و نسبت به مدت متوسط بلندمدت بیش از ۴۷ درصد افزایش یافته است.

دریاچه ارومیه به میزان ۲٫۴ میلیارد مترمکعب از آب سدها تغذیه شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی به تشریح آخرین وضعیت دریاچه ارومیه پرداخت و افزود:

تراز سطح آب دریاچه در حال حاضر به ۱۲۷۱.۶۹ متر رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته یک متر و پنج سانتی‌متر و در مقایسه با ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه ۹۷) یک متر و ۴۲ سانتی‌متر افزایش یافته است.

بنا بر اعلام وزارت نیرو، دانشجو ادامه داد:

وسعت فعلی دریاچه ارومیه نیز به ۳۰۸۷.۳۳ کیلومتر مربع رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۹۲۵ کیلومتر مربع و در مقایسه با ابتدای سال آبی جاری بیش از ۱۳۶۴ کیلومتر مربع افزایش پیدا کرده است.

وی با تاکید بر اینکه حجم آب موجود دریاچه ارومیه به حدود ۴.۵۹ میلیارد مترمکعب رسیده است، گفت:

بارندگی‌های بسیار مناسب سال آبی جاری موجب شده است تا این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دو میلیارد و ۸۲۰ میلیون مترمکعب و در مقایسه با ابتدای سال آبی جاری حدود سه میلیارد و ۵۴۰ میلیون مترمکعب افزایش پیدا کند.

منبع: ایسنا

اشتراک در: