شما اینجا هستید

تامین آب زاینده رود دغدغه ای ملی

وزیر نیرو در دیدار با مجمع نمایندگان استان اصفهان

تامین آب زاینده رود دغدغه ای ملی

خواندن 2 دقیقه
رضا اردکانیان گفت: تامین آب زاینده رود دغدغه ای کشوری است.

به گزارش خانه آب ایران به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ وزیر نیرو شب گذشته در نشست با مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی درخصوص درخواست نمایندگان و کشاورزان این استان به تخصیص حق آبه گفت: با معاون حقوقی رییس جمهور و رییس قوه قضاییه رایزنی هایی صورت گرفته، تا آنچه قانون می گوید را اعمال و عوارض کوتاهی های گزارش شده را نیز بپذیریم.

رضا اردکانیان در خصوص فعالیت کارگروه احیای زاینده رود نیز با اشاره به صرف وقت بخشی از اعضای این کارگروه برای مدیریت سیلاب های امسال افزود: مباحث جمع بندی و به شورای عالی آب منتقل شده که گزارش آن نیز به معاون اول رییس جمهور ارائه شده است.

وی بهترین ساز و کار حل مشکل زاینده رود را اتحاد همه صنوف، سازمان های مردم نهاد، استانداران و نمایندگان مجلس دانست و ابراز امیدواری کرد: با تصویب شورای عالی آب هفته آینده راه حل رسیدن به حل این مشکل ابلاغ شود.

دراین نشست همچنین جمعی از نمایندگان انتقادهایی به اجرا نشدن وعده ها، مصوبات شورای عالی آب، ستاداحیای زاینده رود ،تخصیص نیافتن حقابه کشاورزان، اخذ هزینه کنتورهای هوشمندبرق از کشاورزان، تبعیض تخصیص آب، درشرایط ترسالی و خشکسالی و اجرانشدن طرح ها داشتند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان نیز با تاکید بر اینکه استان اصفهان دیگر تاب درگیری و اختلال در نظم و امنیت ندارد گفت: مشکل کشاورزان این استان را باید از نظر امنیتی نگاه کرد چرا که رسیدگی به موقع، باعث جلوگیری بسیاری از رفتارها، اقدامات و راههای غیرقانونی می شود.

 

منبع خبر

اشتراک در: