شما اینجا هستید

افزایش 464 کیلومتر وسعت دریاچه ارومیه

افزایش 464 کیلومتر وسعت دریاچه ارومیه

خواندن 2 دقیقه
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: حجم آب دریاچه ارومیه بیش از یک میلیارد مترمکعب افزایش یافته است.

به نقل از خانه آب ایران، فرهاد سرخوش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به حال خوب دریاچه ارومیه به سبب افزایش بارندگی‌های اخیر و رهاسازی آب از سدها و رودخانه‌های استان افزود: تراز فعلی دریاچه ارومیه 1271.19 است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 45 سانتی‌متر افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه وسعت فعلی دریاچه ارومیه 2741 کیلومتر مربع است، افزود: وسعت دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 464 کیلومتر افزایش داشته است.
سرخوش با بیان اینکه حجم آب فعلی موجود در دریاچه ارومیه 3 میلیارد و 130 میلیون مترمکعب است، تصریح کرد: حجم آب دریاچه ارومیه سال گذشته یک میلیارد با 990 میلیون متر مکعب بود که امسال نسبت به سال گذشته یک میلیارد و 140میلیون مترمکعب افزایش یافته است.
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه طی چند روز اخیر 300 میلیون مترمکعب آب از سدها و رودخانه های استان وارد دریاچه ارومیه شده، اظهار کرد: عمده ورودی آب به پیکره از سمت جنوب دریاچه و از رودخانه‌های زرینه و سیمینه رود و گدار مهاباد بوده است.
وی با اشاره به اینکه دریاچه وضعیت تهدید خود را سپری کرده است، گفت: بارشهای اخیر و رهاسازی‌ها سبب بهبود وضعت دریاچه شده و همچنان رهاسازی از سد بوکان و مهاباد به سمت پیکره ادامه دارد.

منبع خبر

اشتراک در: