شما اینجا هستید

همایش بین‌المللی تغییر اقلیم، پیامدها، سازگاری و تعدیل

همایش بین‌المللی تغییر اقلیم، پیامدها، سازگاری و تعدیل

محورهای تخصصی کنفرانس:  
۱. تغییر اقلیم، مخاطرات محیطی و امنیت انسانی
۲. تغییر اقلیم و سیاستگذاری‌های کلان ملی
۳. تغییر اقلیم، مردم، سمن‌ها و اجتماعات محلی
۴. تغییر اقلیم و تاب‌آوری کلانشهرها
۵. تغییر اقلیم، امنیت آبی و مناسبات هیدروپولیتیکی

محور اول: به نقش تغییر اقلیم در معضل‌های اصلی جامعه یعنی مخاطرات ناشی از تغییر اقلیم مانند خشکسالی، سیلاب‌ها، حرکات دامنه‌ای، فرونشست زمین، بالاآمدن آب دریاها، ذوب شدن یخ‌های قطبی و غیره می‌پردازد. 
محور دوم: به نقش مدیریت جامعه و تمام راهبردها و اصول و  قوانینی که برای مدیریت کشور تعریف و تصویب می‌کند، می‌پردازد. برای اینکه تمام سیاست‌ها و تصمیمات دولت و مدیران است که کشور را هدایت می‌کند و سعی می‌شود که با بحث و تبادل نظر در  این سمینار این وظایف مدیران در مسیر منطقی تعدیل تغییر اقلیم هدایت شود. 
محور سوم: به ایجاد آگاهی در جامعه و روش‌های منطقی آن می‌پردازد و سعی می شود که از طریق متخصصین و صاحب نظران الگوهای موثر و مناسبی برای بالابردن آگاهی و مشارکت مردم در سازگاری با شرایط تغییر اقلیم ارایه شود.
محور چهارم: به مشکلات ومخاطرات کلان شهر‌ها مانند آلودگی هوا، آب و خاک و جزیره گرمایی و تخریب محیط می‌پردازد. شهرها به عنوان مهد تمدن و جایگاه قسمت اعظم جمعیت اهمیت بسیار بالایی در زندگی انسان دارند و تخریب آنها سبب نابودی تمدن انسانی می‌شود. 
محور پنجم: به مهم‌ترین و حیاتی‌ترین مسئله ایران و منطقه یعنی بحران آب می‌پردازد. به نظر خیلی‌ها جنگ آینده به ویژه در خاورمیانه جنگ آب است. در نتیجه همه کشور‌ها باید از هم‌اکنون راه چاره منطقی پیدا و اجرا کنند. 

تاریخ برگزاری:

۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

مهلت ارسال اصل مقالات:

۲۰ اسفند ۱۳۹۷

برگزارکننده: 

دانشکده علوم جغرافیایی دانشگاه خوارزمی با همکاری قطب علمی تحلیل فضایی مخاطرات محیطی

شهر برگزاری: تهران

اطلاعات تماس:

تلفن دبیرخانه: ۰۲۱۸۶۰۷۰۷۸۶-۰۹۳۶۳۷۷۰۶۲۱
آدرس پستی دبیرخانه: خیابان شهید مفتح ، نرسیده به انقلاب - پلاک ۴۳- دانشگاه خوارزمی - دانشکده علوم جغرافیایی
وبسایت: پایگاه رسمی کنفرانس