شما اینجا هستید

ایران میزبان اجلاس جهانی آب در سال 1403

وزير نيرو خبر داد:

ایران میزبان اجلاس جهانی آب در سال 1403

2 دقیقه
وزير نيرو از میزبانی ایران برای «اجلاس جهاني آب» در سال 1403 خبر داد و گفت:‌ کشور ما در اين سال ميزبان جمع بزرگی از متخصصان و فعالان عرصه آب از سراسر جهان خواهد بود.

به گزارش  خانه آب ایران به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو(پاون)، جلسه کميته ملي آب‌شناسي عصر امروز با حضور وزير نيرو و نمايندگان دستگاه‌هاي عضو اين کميته در شرکت مديريت منابع آب ايران برگزار شد.
وزير نيرو در اين نشست با اشاره به اينکه «اجلاس جهاني آب» سال 1403 در ايران برگزار مي‌شود، گفت:‌ ساليان متمادي در پي دريافت ميزباني برگزاري اين اجلاس مهم در کشور بوده‌ايم که بنا به دلايل مختلف اين امر تاکنون محقق نشده بود، ولي خوشبختانه در اين دوره مقدمات برپايي اين رويداد بين‌المللي مهیا شده است و کشور ما در سال 1403 ميزبان جمعي بسيار زيادي از متخصصان و فعالان عرصه آب از سراسر جهان خواهد بود.
اردکانيان بر لزوم توجه به ماهيت چند انضباطه بودن آب تاکيد کرد و افزود:‌ آب مقوله‌اي ميان‌بخشي است و تا اين مهم را به رسميت نشناسيم، مسئله آب در کشور ما حل نمي‌شود.
رئيس کميته ملي آب‌شناسي تاکيد کرد:‌ توجه به اين مسئله در شرايط فعلي اهميت بيشتري پيدا کرده است، چرا که در اين دوره تقاضا بر عرضه پيشي گرفته است.
گفتني است: در اين نشست عباس سروش، معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا نيز به عنوان نايب رئيس کميته ملي آب‌شناسي منصوب شد.

 

منبع خبر

اشتراک در: