شما اینجا هستید

انتقال آب از دریای عمان حتماً با اولویت توسط دستگاه مسؤول پیگیری شود

وزير كشور در جلسه بررسی آخرین وضعیت خشکسالی کشور:

انتقال آب از دریای عمان حتماً با اولویت توسط دستگاه مسؤول پیگیری شود

خواندن 2 دقیقه
وزیر کشور با تاکید بر ضرورت در اولويت قرار گرفتن موضوع آب شرب در سال ۹۸ گفت: موضوع استقرار دستگاه‌هاى آب‌شیرین‌کن و هم‌چنین انتقال آب از دریای عمان حتماً با اولویت توسط دستگاه مسؤول پیگیری شود.

به گزارش خانه آب ایران به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه بررسی آخرین وضعیت خشکسالی کشور ظهر امروز دوشنبه ۱۲ شهریورماه به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و جانشین رئیس شورای عالی مدیریت بحران در محل این وزارتخانه برگزار شد.

رحمانی‌فضلی در این جلسه در سخنانی ضمن تاکید بر ضرورت ارائه پیشنهادات و روشهای نوین جهت مقابله با وضعیت موجود خشکسالى و مصرف بهینه آب در کشور اظهار داشت: انجام اقدامات فرهنگی به خصوص فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب در دستور کار دستگاه های متولی قرار بگیرد تا بتوانیم به کمک مردم با وضعیت خشکسالی موجود مقابله کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت در اولویت قرار گرفتن موضوع آب شرب در سال ۹۸ تصریح کرد: موضوع استقرار دستگاه هاى آب شیرین کن و همچنین انتقال آب از دریای عمان حتما با اولویت توسط دستگاهی مسئول پیگیری شود.

در این جلسه وزرای نیرو و جهاد کشاورزی گزارشى از آخرین وضعیت خشکسالی کشور همراه با پیشنهادات و راهکارهاى خود را مطرح کردند.

همچنین در این جلسه نیز استانداران اصفهان، فارس، خراسان رضوی، بوشهر، یزد، خراسان جنوبی، خوزستان و هرمزگان گزارش از آخرین وضعیت منابع آبى استان خود ارائه کردند.

در این جلسه نیز نماینده سازمان برنامه و بودجه گزارشى درخصوص اعتبارات مصوب و تخصیص یافته به طرح‌های مربوط به حوزه آب ارائه کرد.

 

منبع خبر