شما اینجا هستید

باید واقعیات درباره بحران آب را به مردم گفت

رییس سازمان محیط

باید واقعیات درباره بحران آب را به مردم گفت

خواندن 1 دقیقه
رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه ما در بحران آب قرار داریم گفت: نباید مسائل را امنیتی کرد و در واقع ما باید تمام اطلاعات را به مردم بدهیم و از آن‌ها برای رفع این شرایط کمک بگیریم.

عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست در حاشیه برگزاری هشتمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم باید اطلاعاتشان نسبت به محیط زیست افزایش یابد و باید واقعیت‌ها را به مردم بگوییم و اگر آنان اقدام کنند اقدامات آن‌ها صد برابر دولت می‌شود.

وی گفت: صرفه‌جویی در مصرف آب یکی از عواملی است که می‌تواند در جلوگیری از تخریب محیط زیست موثر باشد.

رئیس سازمان محیط زیست با طرح این سوال که چرا ما آلاینده‌ها را در شهر تهران داریم گفت: متاسفانه هر کسی پشت رل می‌نشیند و وارد شهر می‌شود و باید دولتی‌ها آلودگی‌هایشان را کم کنند. کارخانجات دولتی هم آلودگی‌هایی دارند. وقتی مردم بدانند که واقعا آب کم است قطعا صرفه‌جویی خواهند کرد و متاسفانه ما این موضوعات را کتمان می‌کنیم و اگر این روند ادامه یابد ما در ۵۰ سال آینده شرایط بدتری را در بخش آب خواهیم داشت.

کلانتری گفت: فرهنگ مردم باید در مصرف اصلاح شود و ما توان این را نداریم که هر سال ۹۰ میلیارد متر مکعب مصرف آب داشته باشیم و این رقم باید به ۴۰ میلیارد متر مکعب برسد و در این زمینه باید همه کمک کنند.

رئیس سازمان محیط زیست ادامه داد: ما باید مصرف آب را ۴۰ تا ۵۰ میلیارد متر مکعب کاهش دهیم و اگر این اتفاق نیفتد به مشکل جدی برخورد خواهیم کرد.

وی گفت: ما باید واقعیات را به مردم بگوییم و باید همه چیز را به آن‌ها بگوییم. ما فکر می‌کردیم چند شهر دچار کم آبی شده، اما همه همه کشور دچار کم آبی شده و به همین جهت ما باید اطلاعات درست بدهیم و از مردم کمک بخواهیم.

 

منبع خبر