شما اینجا هستید

نشست واکاوی دیپلماسی آب در ایران برگزار شد

سلسله نشستهای علمی دیپلماسی آب

نشست واکاوی دیپلماسی آب در ایران برگزار شد

خواندن 1 دقیقه
نشست علمی واکاوی دیپلماسی آب در ایران به همت خانه آب ایران و با حضور گروههای مختلف دانشجویی، کارشناسی و مسئولین در دانشگاه شریف برگزار شد

به گزارش خانه آب ایران اولین نشست از سلسله نشستهای دیپلماسی آب با عنوان  "نشست علمی واکاوی دیپلماسی آب در ایران" به همت خانه آب ایران و با حضور گروههای مختلف دانشجویی، کارشناسی و مسئولین، سه شنبه 9 مرداد در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. در ابتدای جلسه دکتر شهبازبگیان، متخصص سیاستگذاری آب و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران شرکت کنندگان در نشست را با مفاهیم دیپلماسی آب، مفهوم آب قابل مذاکره و تجاربی در خصوص ارزیابی گزینه ­های روی میز ایران در قبال مسئله رودخانه هیرمند آشنا ساختند. در ادامه دکتر مهدی میرزایی، متخصص حل اختلاف منابع آب، مفاهیم هیدروهژمونی و هیدروهژمونی در حوزه ­های آبریز دجله و فرات را برای شرکت کنندگان تبیین نمودند. قسمت سوم برنامه اختصاص به جلسه پرسخ و پاسخ داشت و در نهایت جناب آقای کلانتری، رییس اداره دیپلماسی آب وزارت امور خارجه به ایراد سخن پرداختند.

لازم به توضیح است نشستهای دیپلماسی آب، با محورهای موضوعی متفاوت و با حضور اساتید و کارشناسان مختلف طی ماههای آینده ادامه خواهد داشت.

 

اشتراک در: