شما اینجا هستید

سازمان آب و برق خوزستان انتقال آب کارون به بصره را تکذیب کرد

سازمان آب و برق خوزستان انتقال آب کارون به بصره را تکذیب کرد

معاون مطالعات پایه و طرح های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با رد شایعه انتقال آب از رودخانه کارون به بصره گفت: هیچ آب اضافه‌ای برای انتقال در خوزستان وجود ندارد و ادعای انتقال آب رودخانه کارون به بصره صحیح نیست و آن را تکذیب می‌کنم.

به‌گزارش خانه آب ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هوشنگ حسونی زاده" با اشاره به صحبت های مطرح شده در خصوص انتقال آب کارون به بصره اظهار کرد: در استان خوزستان در بحث تامین آب با مشکلاتی مواجه هستیم و ادعای انتقال آب رودخانه کارون به بصره صحیح نیست.

وی افزود: هیچ آب اضافه‌ای در خوزستان برای انتقال وجود ندارد و این‌که عنوان می‌شود که قرار است آبی از کارون به بصره منتقل شود اصلا صحت ندارد و صبحت‌های مطرح شده در این خصوص از پایه نادرست است.
معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: هیچ مذاکره، جلسه و یا صحبتی نه در وزارت نیرو و نه در سازمان آب و برق خوزستان در خصوص انتقال آب از کارون به بصره انجام نگرفته است و این موضوع را به صورت کامل تکذیب می‌کنم.

حسونی زاده بیان کرد: اگر در استان آبی وجود داشت، با توجه به وجود اراضی با استعداد برای کشاورزی در استان، نسبت به تامین آب آن اراضی و توسعه کشاورزی در خوزستان تلاش می‌کردیم.

در روزهای گذشته خبری به استناد فیلمی از تلویزیون بلادی عراق در فضای مجازی دست به دست شد که مدعی می‌شد به دلیل سدسازی‌های ترکیه و کم شدن آب دجله و فرات، ایران آب رودخانه کارون را به بصره انتقال خواهد داد.

 

منبع خبر

اشتراک در: