شما اینجا هستید

به نوروزی در حکمرانی و مديريت منابع آب و انرژی نيازمنديم

پیام عیدانه وزیر نیرو

به نوروزی در حکمرانی و مديريت منابع آب و انرژی نيازمنديم

وزیر نیرو در پیام عیدانه خطاب به همکاران صنعت آب و برق، عرصه حکمرانی و مديريت منابع آب و انرژی و نيز ساير منابع محيط‌زيستی مرتبط را نيازمند تغييرهای نوروزی عنوان کرد.

به‌گزارش خانه آب ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، متن پیام دکتر رضا اردکانیان برای حلول نوروز سال 97 به شرح زیر است:

یا مقلب القلوب و الابصار
یا مدبرالیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال
حول حالنا الی احسن الحال

همکاران گرامی
جشن نوروز، ستايش «زيبايی تغيير» است. جهانِِ بدون تغيير، بوی کهنگی می گيرد و از پس برآوردن نيازهای آدمی برنمی آيد. هر نوروز يادآور نياز به تغيير است، تغييری که چون بهار، رويش، زندگی، پايداری و اميد را در جهان جلوه‌گر سازد.
همکاران ارجمندم در وزارت نيرو و شرکت‌های تابعه، عرصه حکمرانی و مديريت منابع آب و انرژی و نيز ساير منابع محيط‌زيستی مرتبط نيازمند تغييرهای نوروزی است؛ تغييرهايی که اميد برانگيزند، سبزی بيافرينند، اعتماد بسازند و چشم‌اندازی روشن پيش چشم نسل امروز و فردای اين سرزمين بگشايند. طبيعت نيز همراه شده و ما را به اصلاحات و تغييرات درست فرامي‌خواند.
سال‌ها به بدمصرفی در استفاده از منابع آب و انرژی خو کرده‌ايم و اين امر زمستان سردی را بر حفاظت از منابع محيط‌زيستی ايران عزيز حاکم کرده است. ما به نوروزی در حکمرانی و مديريت منابع آب و انرژی نيازمنديم. نوروز منابع آب و انرژی اين سرزمين با ايده‌های جديد، دست کشيدن از شيوه‌های کهنه و نادرست، دور شدن از بخشی نگری ها، همکاری درون‌سازمانی و بين‌سازمانی، تأکيد بر مديريت توأمان تأمين و مصرف منابع و جلب مشارکت همه ذی نفعان اين حوزه رخ مي‌دهد. ما همه با هم گام در اين راه نهاده‌ايم و به همراهی يکديگر اميدواريم؛ همه مردم ايران و بيشتر از همه، مسئولان و مديران ساير سازمان‌ها را به همراهی و مشارکت دعوت میکنيم.
سال 1397 براي ما مملو از فرصت‌ها و چالش‌ها خواهد بود. ما بايد به کمک يکديگر بر چالش‌های ناشی از سال‌ها بدمصرفی فائق آييم و هم‌زمان اصلاحات کوچک و بزرگی در مديريت اين منابع را پيش ببريم. من به فرد فرد کارکنان وزارت نيرو و شرکت‌های تابعه هم‌چون انسان‌هايی توانمند، علاقمند ميهن و اميدوار به ساختنِ آينده‌ای پايدار مینگرم و اطمينان دارم در کنار يکديگر قادر خواهيم بود بار سنگينی را که بر دوش گرفته‌ايم به مقصد برسانيم. ما اميدوارانه تلاش خواهيم کرد، از فرصت‌ها – حتی اگر کم‌آبی باشد – بهره ببريم، چالش‌ها را فرصت‌هايی برای بازنگری و بازانديشی در سياست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات خود قرار خواهيم داد و با عزم و اراده جمعی، همه مردم ايران را در ساختن ايرانی آبادتر و پايدارتر، با مردمانی مرفه‌تر و شادمان‌تر شريک خواهيم ساخت. ما فرزندان ايرانيانی هستيم که هزاران سال در اين سرزمين، هم‌زيست با کم‌آبی، تمدنی بزرگ ساختند و همانند ايشان میتوانيم با نگرشی واقع‌بينانه و با توکل بر خداوند متعال و به‌کارگيری عقل و علم، بر چالش‌ها غلبه کرده و سرزمينی زيست‌پذيرتر و توسعه‌يافته‌تر بسازيم.
سال نو بر همه شما مبارک. سالی پر از سلامتی، موفقيت، زيبايی، همکاری، اعتماد و صلح برای شما آرزومندم. آرزو ميکنم در هر جای اين سرزمين عزيز که به خدمت مشغول هستيد، زندگِتان قرين شادمانی و زيبايی باشد.

 رضا اردکانیان

 

منبع خبر

برچسب ها: 
اشتراک در: