شما اینجا هستید

آب وارد شبکه‌های آبرسانی مناطق زلزله‌زده شد

آب وارد شبکه‌های آبرسانی مناطق زلزله‌زده شد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: با اقدامات انجام شده در حال حاضر آب منطقه قصر شیرین به صورت پایدار در شبکه وجود دارد. در منطقه سر پل ذهاب نیز تامین آب انجام شده اما مشکلاتی برای آبرسانی به وجود آمده است.

به گزارش خانه آب ایران، میثم جعفرزاده در گفت‌وگویی با بیان اینکه مشکل اصلی برای آبرسانی به زلزله‌زدگان این است که به علت تخریب منازل و ساختمان‌ها، لوله‌های شبکه دچار شکستگی شده است، اظهار کرد: امروز به صورت آزمایشی آب را در سر پل ذهاب رهاسازی کردیم که با مشکلاتی همچون آب‌گرفتگی مواجه شدیم. لذا لازم است که قبل از رهاسازی آب، شکستگی لوله‌ها برطرف شود.

وی ادامه داد: برای شرایط فعلی از سیستم‌های آبرسانی سیار استفاده شده اما در نهایت هدف این است که با شناسایی لوله‌های شکسته به صورت محله به محله آب را رهاسازی کنیم اما باید گفت که مشکل  مخازن در دو منطقه اصلی زلزله‌دیده قصر شیرین و سر پل ذهاب برطرف شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در خصوص آخرین وضعیت برق نیز در مناطق زلزله‌زده نیز گفت: در حال حاضر تمام خطوط اصلی برقدار شده‌اند اما باز هم به دلیل وجود تخریب‌ها و خطرات احتمالی نمی‌توان برق را به طور سراسری وصل کرد. بنابراین لازم است که در بخش برق نیز با روش محله به محله، ایمنی و پایداری شبکه را ایجاد کنیم.

به گفته جعفرزاده، در حال حاضر ۹۰ درصد مراکز حیاتی و حساس مناطق زلزله‌زده به طور کامل برق‌دار هستند.

 

منبع

برچسب ها: 
اشتراک در: