شما اینجا هستید

تدقیق و بروزرسانی نقشه راه احیای دریاچه ارومیه در قالب یک برنامه

تدقیق و بروزرسانی نقشه راه احیای دریاچه ارومیه در قالب یک برنامه

مجموعه جلسات تدقیق و بروزرسانی نقشه راه احیای دریاچه ارومیه در قالب یک برنامه تدوین خواهد شد و در نهایت نسخه اصلی و اصلاح شده به کارگروه نجات دریاچه ارومیه و ریاست جمهوری جهت تصمیم گیری نهایی ارائه می شود.

مدیر دفتر تلفیق و برنامه ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه خبر داد: دفتر تلفیق و برنامه ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه با اخذ نظرات عوامل استانی، نسبت به تهیه پیش نویس برنامه تدقیق نقشه راه احیای دریاچه ارومیه تا پایان سال اقدام می کند.

 به گزارش روابط عمومی ستاد احیای دریاچه ارومیه مسعود تجریشی  در جلسه هم افزایی در تدقیق نقشه راه نجات دریاچه ارومیه سالن همایش های پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه سخنرانی کرد و گفت: مجموعه جلسات تدقیق و بروزرسانی نقشه راه احیای دریاچه ارومیه در قالب یک برنامه تدوین خواهد شد و در نهایت نسخه اصلی و اصلاح شده به کارگروه نجات دریاچه ارومیه و ریاست جمهوری جهت تصمیم گیری نهایی ارائه می شود.

تجریشی با بیان اینکه هفتمین جلسه تدقیق نقشه راه احیای دریاچه ارومیه با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی ذیربط استان آذربایجان غربی و مدیران کارگروه های پایش دانشگاه ارومیه و عوامل استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در محل پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه برگزارشد، اظهار کرد: ادامه این جلسه در استان آذربایجان شرقی هم برگزار خواهد شد و تمامی پروژه های اجرا شده بررسی و نظرات کارشناسی جمع آوری می شود.

وی استفاده از تجارب اجرایی و مطالعاتی انباشته شده طی ٣ سال گذشته را غنیمتی بسیار ارزشمند در جهت پیشبرد روند اجرای پروژه ها برای احیای دریاچه ارومیه دانست.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از روند پایش پروژه های اجرایی گفت: در حال حاضر پروژه های سیستم های آبیاری تحت فشار به صورت پراکنده در نقاط مختلف حوضه آبریز اجرا می شود که می توان برای تاثیر گذاری بیشتر و سریعتر در کاهش مصرف آب بخش کشاورزی به صورت متمرکز اجرا شوند.

مهندس فرهاد سرخوش در خصوص انتقال پساب تصفیه خانه های فاضلاب به دریاچه ارومیه نیز اظهار کرد: این پروژه های نیز باید با تزریق اعتبارات به موقع سرعت بیشتری بگیرند تا شاهد افزایش ورودی آب به دریاچه ارومیه باشیم.

وی همچنین خواستار تسریع در پروژه ایجاد آبگذر در بخش خاکریزی جاده شهید کلانتری از سمت ارومیه برای تحقق چرخه آب، جلوگیری از رسوب گذاری و تقلیل تبخیر آب دریاچه ارومیه شد.

سرخوش همچنین در خصوص طرح معیشت جایگزین بخش کشاورزی نیز تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های بالقوه استان آذربایجان غربی، می توان با همکاری دفتر مرکزی ستاد احیای دریاچه ارومیه و مسئولان استانی، ماهیت کشاورزی این استان را به بخش بازرگانی و تجارت سوق داد و از ظرفیت وجود پایانه های مرزی متعدد استفاده کرد.

همچنین دراین جلسه نمایندگان دستگاه های اجرایی و کمیته نظارت و پایش پروژه های اجرایی دانشگاه ارومیه با ارائه گزارشی از روند اجرای پروژه ها، نظرات و پیشنهادات کارشناسی خود در خصوص پیشبرد پروژه ها و تهیه برنامه راه نجات دریاچه ارومیه را اعلام کردند.

 

منبع: وبسایت ستاد احیای دریاچه ارومیه -   http://ulrp.sharif.ir/node/3174

 

برچسب ها: 
اشتراک در: