شما اینجا هستید

بیمه درآمد کشاورزان؛ پیش‌نیاز دستیابی به انگیزه اصلاح الگوی کشت

بیمه درآمد کشاورزان؛ پیش‌نیاز دستیابی به انگیزه اصلاح الگوی کشت

دبیر خانه کشاورز استان هرمزگان در گفت‌وگو با ایانا پیشنهاد کرد: تشکیل اتاق فکر در جهاد کشاورزی هرمزگان برای اصلاح الگوی کشت و رشد اقتصاد در بخش کشاورزی امری ضروری است.

تشکیل اتاق فکر در جهاد کشاورزی هرمزگان برای اصلاح الگوی کشت و رشد اقتصاد در بخش کشاورزی امری ضروری است.

دبیر خانه کشاورز استان هرمزگان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: اجرایی کردن و اصلاح الگوی کشت برای کشاورزان بسیار هزینه بر است و کشاورز در حالی الگوی کشت خود را تغییر می‌دهد که هیچ اطلاعی از آینده، بازار و میزان تقاضای این محصول ندارد.

ابوطالب جوادی افزود: ابتدا به ساکن باید تمام زیرساخت‌ها برای اصلاح الگوی کشت برای کشاورزان نهادینه و دانش کافی در اختیار کشاورزان قرار گیرد تا کشاورز بتواند با توجه به نیاز بازار و امکاناتی که در اختیار دارد الگوی کشت خود را تغییر دهد.

وی بیان کرد: با راه‌اندازی اتاق فکر و هم‌اندیشی و کمک گرفتن از تجربه بسیاری از پیشکسوتان، می‌توان کشاورزان را با دانش و اطلاعات کافی به اصلاح الگوی کشت ترغیب کرد.

این فعال تشکل کشاورزی در استان هرمزگان با بیان اینکه کشاورز باید برای اصلاح الگو کشت میزان درآمدش بیمه شود، تأکید کرد: کشاورزی که نتواند به میزان سود سال گذشته خود دست یابد، قطعاً قدرت ریسک نخواهد داشت و بیمه کردن میزان درآمد سال قبل آن حداقل کاری است که می‌توان برای دستیابی به این هدف مهم انجام داد.

منبع: http://iana.ir/fa/news/38376

 

برچسب ها: 
اشتراک در: