شما اینجا هستید

با سرعت برای احیای دریاچه ارومیه حرکت می کنیم- خانه آب ایران

با سرعت برای احیای دریاچه ارومیه حرکت می کنیم- خانه آب ایران

مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه اعلام کرد: مردم نگران احیای دریاچه ارومیه نباشند، با سرعت بیش از پیش برای احیای دریاچه ارومیه حرکت می‌کنیم.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد احیای دریاچه ارومیه، مسعود تجریشی، مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به اینکه در آینده نزدیک تخصیص بودجه محقق و اعتبارات مورد نظر از سوی دولت تامین می‌شود؛ افزود: دستگاه‌های اجرایی و ستاد احیای دریاچه ارومیه همچون گذشته با سرعت پیگیر اجرای پروژه‌ها هستند.  

وی تاکید کرد: ستاد از سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها می‌خواهد به بهانه بودجه کم کاری نکنند و با سرعت در راستای احیای دریاچه حرکت کنند.

تجریشی با تاکید بر خواسته مردم و اجماع دولت یازدهم برای احیاء دریاچه ارومیه افزود: هیچ گروهی نباید صرفا منتظر اختصاص اعتبارات باشد. دستگاه‌ها باید ضمن انجام وظایف ذاتی خود سعی کنند، مانند گذشته کارها را  پیش برده؛ چون منابع مالی نیز  بزودی تزریق خواهد شد.

وی افزود: اکنون مردم در موضوع صرفه‌جویی آب کم کم با ما همراه شدند؛ بنابراین باید از ظرفیت‌های  آنها در اکثر حوزه‌ها بیش از پیش استفاده کنیم؛ این امر هم به تلاش دستگاه‌های اجرایی مربوط است که باید بر آن بیفزایند.

پیش‌تر نیز  معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی  به نقل از ایسنا خطاب به دستگاه های اجرایی اعلام کرد، کسانی که توانایی مدیریت ندارند، نبود پول را بهانه نکنند.

 محمد صادق پورمهدی افزود: از این پس هیچ یک از دستگاه‌های اجرایی حق ندارند که در ارائه گزارشات خود به این موضوع تمرکز کنند.

وی افزود:  بسیاری از اقدامات و فعالیت‌های مهم انجام شده و یا اموری که می‌تواند انجام شود به  اعتبار و بودجه و ... ربطی نداشته و جزو وظایف ذاتی دستگاه‌های اجرایی محسوب می‌شود.

 وی با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی باید به وظایف اداری خود به هر قیمت ممکن عمل کنند، تصریح کرد: انتظار دارم که از این پس، در هیچ یک از گزارشات ارائه شده مدیران، پای اعتبارات احیای دریاچه را به میان کشیده نشود و متأسفم از اینکه هر کسی نمی‌تواند مدیریت کرده و کاری انجام دهد پول را بهانه می‌کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی نیز  به نقل از مهر گفته است: احیای دریاچه ارومیه باید بصورت کلان و ملی دنبال شد.

حمید قاسمی افزود: برخی دستگاه ها با تغییر الگوی کشت، عدم مدیریت منابع آب و عدم کنترل ایجاد چاه های غیرمجاز در گذشته دست به دست هم دادند تا دریاچه ارومیه امروز به این وضعیت دچار شود.

منبع: ستاد احیای دریاچه ارومیه

goo.gl/LllsSy 

 

برچسب ها: 
اشتراک در: