شما اینجا هستید

تبادل تجربه کارشناسان 13 کشور در نشست تخصصی ابتکار بین‌المللی خشکسالی مشهد

برگزاری هشتمین نشست آسیایی G-WADI

تبادل تجربه کارشناسان 13 کشور در نشست تخصصی ابتکار بین‌المللی خشکسالی مشهد

مدیر مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری (وابسته به یونسکو) گفت: دومین نشست تخصصی ابتکار بین‌المللی خشکسالی(IDI) و هشتمین نشست آسیایی G-WADI از 19 تا 21 آذرماه با حضور 25 مهمان خارجی از 13 کشور در مشهد برگزار می‌شود.


به گزارش خانه آب ایران، "سیدعلی چاوشیان" در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو با اعلام این خبر گفت: سازگاری با کم‌آبی و ارتباط شهرها با حوضه آبریز به‌دلیل اهمیت موضوع خشکسالی محور اصلی برنامه‌های این رویداد قرار گرفته است.
وی افزود: در این رویداد 25 مهمان خارجی از 13 کشور به همراه نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی از جمله یونسکو، سازمان جهانی هواشناسی، برنامه اسکان بشر ملل متحد و سازمان فائو حضور خواهند یافت.
چاوشیان با تاکید بر اهمیت تبادل تجربیات در این رویداد تصریح کرد: ما از شرکت‌کنندگان شرکت‌ها و سازمان‌ها درخواست کرده‌ایم تجربیات موفق خود را در زمینه سازگاری با کم‌آبی با ما به اشتراک بگذارند.
وی ادامه داد: در این نشست، اساتید برجسته‌ کشورهای هند، چین، ویتنام و فرانسه در قالب برنامه جهانی مشارکت در آب، متخصصان تجربیات و استراتژی‌های ملی سازگاری با کم‌آبی کشور متبوع خود در مسیر مدیریت خشکسالی و سازگاری با کم‌آبی را مطرح خواهند کرد.
چاوشیان افزود: همزمان با این رویداد، دومین جشنواره نوآوری‌های آب توسط دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری استانداری خراسان رضوی، شهرداری مشهد، شرکت آب منطقه‌ای و شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به اهمیت ارتباط در بحث مدیریت آب شهری با ذی‌نفعان متعدد گفت: شهرداری‌ها و شوراهای شهر از جمله ذینفعان مدیریت آب شهری بوده که در زمینه مدیریت فضای سبز شهری، مدیریت روان‌آب شهری و احیای رودخانه‌های شهری می‌توانند صاحب‌نظر باشند.
مدیر مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری اضافه کرد: بر همین اساس و به‌منظور ارتباط شهر و حوضه آبریز، کارگاه تخصصی تدارک دیده شده که در آن ذی‌نفعان مختلف اعم از شهرداری‌های کلانشهرها، اعضای شورای شهر، مدیران‌عامل شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و اساتید دانشگاه حضور یافته و نحوه تعامل بهتر و ارتباط بیشتر بین شهرداری‌ها، شوراهای شهر و شرکت‌های آب منطقه‌ای و مجموعه مدیریت آب در وزارت‌ نیرو را تبیین می‌کند.
دومین نشست تخصصی ابتکار بین‌المللی خشکسالی (IDI) و هشتمین نشست آسیایی G-WADI از 19 تا 21 آذرماه جاری با حضور 25 مهمان خارجی از 13 کشور در شهر مشهد برگزار می‌شود.

 

منبع خبر

اشتراک در: