شما اینجا هستید

مخالفت اولیه سازمان محیط زیست با انتقال آب سبزکوه

مخالفت اولیه سازمان محیط زیست با انتقال آب سبزکوه

خواندن 1 دقیقه
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از مخالفت اولیه این سازمان با انتقال آب سبزکوه به چغاخور خبر داد.

به گزارش خانه آب ایران به نقل از ایسنا مسعود تجریشی گفت: با وجود کش و قوس‌های فراوان در یک دهه اخیر درباره موضوع انتقال آب سبزکوه به چغاخور، سازمان حفاظت محیط زیست در ابتدای ماجرا مخالفت خود را با این پروژه اعلام کرد اما مصوبه هیئت دولت مورخ ۲۷ تیرماه ۹۷ مقرر کرده راه حلی برای تداوم پروژه ارائه شود.

وی ادامه داد: برای تحقق این موضوع جلسات متعددی با کارفرمای پروژه و صاحب‌نظران دانشگاهی برگزار شد. در نهایت، در جلسه ۵ بهمن ۹۷ با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، مدیران دفاتر تخصصی وزارت نیرو و استاندار چهار محال و بختیاری، مقرر شد درصورتی‌که اجرای طرح از طریق تونل در دستور کار باشد، با توجه به ابعاد مختلف اجرای پروژه در منطقه، موضوعاتی مانند پاسخگویی به مسائل اجتماعی بر عهده کارفرما (وزارت نیرو) و استانداری قرار گیرد همچنین مسئولیت فنی اجرای پروژه در بخش‌های مختلف بر عهده کارفرمای پروژه (وزارت نیرو) خواهد بود.

تجریشی درباره وظایف تعریف شده برای سازمان حفاظت محیط زیست در این طرح گفت: ملاحظات زیست محیطی انتقال آب با محوریت موارد مهمی همچون میزان رسوب، حقابه تالاب چغاخور، آسیب نرسیدن به چشمه‌ها، حق‌آبه پایین دست و ... توسط سازمان حفاظت محیط زیست بررسی و ارائه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست درپایان تاکید کرد: بر این اساس تاکنون مجوزی برای طرح انتقال آب سبزکوه به چغاخور صادر نشده است.

 

منبع خبر

اشتراک در: