شما اینجا هستید

همکاری اردبیل با سازمان فائو در توسعه مدیریت آب و خاک

رئیس جهاد کشاورزی اردبیل خبر داد

همکاری اردبیل با سازمان فائو در توسعه مدیریت آب و خاک

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در توسعه مدیریت آب و خاک و جلوگیری از انقراض شتر دوکوهانه پارس‌آباد با سازمان فائو همکاری‌های تنگاتنگی انجام می‌پذیرد.

به گزارش خانه آب ایران به نقل از خبرگزاری فارس، خلیل نیکشاد ظهر امروز در تشریح توسعه همکاری با کشوهای همسایه و سازمان‌های بین‌المللی در دیدار با مدیران جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار کرد: در 5 سال گذشته تعاملات خوبی با کشورهای خارجی در خصوص توسعه و عمران و آبادانی استان صورت گرفته است که ازآن جمله می توان به انعقاد تفاهم نامه با سازمان خوارو بار جهانی موسوم به فائو اشاره کرد.

وی افزود: در راستای تسهیل در توسعه مدیریت آب و خاک و توانمند سازی زنان روستایی تفاهم‌نامه‌های مناسبی با سازمان‌های جهانی صورت گرفته و علاوه بر آن سازمان فائو تعاملات و همکاری‌های تنگاتنگی نیز با سازمان خوار و بار جهانی در خصوص حفظ ذخایر ژنتیکی شتر دوکوهانه در ایستگاه جعفر آباد مغان دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ادامه داد: کارشناسان این سازمان بین‌المللی در طی سال‌های گذشته از این ایستگاه بازدید و راهکارهای لازم را درخصوص جلوگیری از انقراض نسل شتر دوکوهانه پارس‌آباد ارائه نمودند.

نیکشاد بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان همکاری‌های تنگاتنگی با شرکت اورالیس فرانسه برای تولید بذور اصلاح شده و انتقال تکنولوژی تولید بذر دارد و تیم اجرایی این شرکت فرانسوی با دو بار حضور خود در استان زمین‌های مستعد تولید بذر را در استان شناسایی کرده و هم اکنون نیز درحال تولید بذور انواع محصولات زراعی در اراضی کشت و صنعت و دامپروری پارس در دشت مغان هستند.

وی ادامه داد: کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی نیز با سفر به کشور فرانسه از نزدیک در جریان فعالیت‌های صورت گرفته توسط این شرکت معتبر قرار گرفتتند و هدف عمده از این همکاری‌ها دستیابی به ارقامی جدید و پرمحصول و سازگار با شرایط آب و هوایی مناطق مختلف استان است تا بدین وسیله بذوری که بیشترین میزان تولید را با حداقل آب مصرفی دارند شناسایی و در دسترس زارعان استان قرار گیرد.

 

منبع خبر

اشتراک در: