شما اینجا هستید

ضرورت آموزش الگوی مصرف آب به زنان

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران:

ضرورت آموزش الگوی مصرف آب به زنان

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر اهمیت مدیریت تقاضا و مصرف آب در کشور گفت: نیمی از مشترکان آب زنان هستند و باید آموزشهای لازم به خانواده ها در جهت اصلاح الگوی مصرف داده شود.

به گزارش خانه آب ایران، به نقل از مهر، محمد پرورش در نشست طرح «رد پای آب» که با حضور معصومه ابتکار در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد، افزود: وضعیت آب در کشور و تهران در شرایط ویژه ای است و به همین منظور باید به موضوع اصلاح شیوه های مصرف توجه جدی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در آغاز شکل گیری ایده رد پای آب جلساتی با معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده داشتیم و توافق بر این بود که این طرح در تهران کلید بخورد تا با آموزش اصلاح مصرف آب، بتوانیم تقاضا را در تهران مدیریت کنیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران اضافه کرد: نیمی از مشترکین و مصرف کنندگان ما زنان هستند و مصارفی که در منازل انجام می شود بیشتر به امورات روزمره زنان و کارهای منزل مربوط می شود و لازم است با حضور همه فعالان عرصه آب و حوزه زنان و خانواده تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شود.

پرورش بر ضرورت شبکه سازی در ارائه آموزشهای اصلاح الگوی مصرف تاکید کرد و گفت: به دنبال این هستیم که این طرح از سطح استان به سطح ملی برسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هر متر مکعب آب به قیمت حدود ۴۰۰ تومان به مشترکان عرضه می شود تاکید کرد: اگر یارانه انرژی و برق را حذف کنیم و هزینه استهلاک شبکه آبرسانی و نگهداری سدها را حساب کنیم، قیمت هر متر مکعب آب به حدود ۴ هزار تومان خواهد رسید.

 

منبع خبر

اشتراک در: